Zenith Soffa
Eilersen zenith soffa formgiven av Jens-Juul Eilersen som har allt vad man kan önska. Med generöst tilltaget sittdjup och kuddar med skön komfort sitter man gärna och länge i Zenith. Stomme av trä, nozagfjädrar, fiberfill, skumkärna, svep av dun/andfjädrar.
Välkommen till butiken för att se de olika tygvalen
Mått:
- L: 240 (finns även i storlek 220 cm)
- D: 100 cm Sittdjup: 63 cm
- H: 64 cm Sitthöjd: 40 cm
Beräknad leveranstid
Zenith 240 cm i tyg Bakar 01 finns på lager för snabb leverans.
Andra utförande är beställningsvara (ca. 10-12 veckor)
FLER SOFFOR AV EILERSEN
Eilersen | Great Lift soffa 240 cm Quickship
49.990 kr – 93.316 kr
Great Lift från Eilersen är en stor soffa med funktion. Den delade ryggen gör det möjligt att med ett enkelt handgrepp lyfta upp en del av ryggsektionen för bättre komfort (kan höjas med 13 cm). Sittdynorna är medelmjuka. Två friliggande arm/nackstöd flyttas enkelt runt i soffan. Soffan har hörnplacerade ben Ø2,2 cm höjd 15,5 cm i borstat stål.
Detta utförande av Great Lift är i måtten 240 x 107 cm och priserna inkluderar avtagbart tyg. Välj mellan 4 olika klädsel, alla tillgängliga på Eilersen Quickship (leverans ca 2-3 veckor). Great Lift från Eilersen finns i många fler variationer och utföranden än vad som visas på vår hemsida. Om du är intresserad av utbudet kontakta gärna oss på kundsupport@glashusetmalmo.se så hjälper våra erfarna inredare dig.
Observera att bilderna på tyg är vägledande.
Eilersen | Streamline soffa 220 cm Kampanj
33.990 kr – 38.990 kr
Streamline soffa av Jens Juul Eilersen för Eilersen är en modern och enkel soffa med ett generöst sittdjup och hög komfort. Här ser ni några utvalda kampanjutföranden som är en del av Eilersen Quickship.
Soffan erbjuds till kampanjpris i fler tyger och utföranden. Finner du inte ett tyg du önskar här, vänligen kontakta oss på kundsupport@glashusetmalmo.se så hjälper vi dig.