15% på nästan allt!
Skagen stol dyna från Skagerak. Dynan är speciellt skräddarsydd för att passa stolen Skagen Chair. Den består av utomhustyg och snabbtorkande kallskum, vilket gör att den torkar i snabb takt trots att den blir ordentligt blöt. Två snören gör det lätt att knyta dynan till sätena. Skagen Chair Cushion är Oeko-Tex certifierad, vilket betyder att den inte innehåller några hälsoskadliga halter av kemikalier. Dynan är även mögel, vatten och smutsavvisande.
Arrangements line är formgivna av Michael Anastassiades för italienska Flos år 2018. Dessa element är fristående former att addera till någon av de kompletta lamporna med takrosetter i samma serie. Här kan du köpa till ett element för att bygga på eller förändra din lampas design.
Alla arrangement är tillverkade helt av aluminium i färgen svart. Anastassiades beskriver arrangements som en glödande kedja. Uppdatera din arrangements-armatur genom att välja något av de vackra elementen och skapa en unik lampa för ditt hem.
Golvlampan Raimond II Tensegrity formgavs av Raimond Puts för Moooi år 2014. Golvlampan har en glob som påminner om en matematiskt utformad sfär. Globen är tillverkad i rostfritt stål och är prydd med massor av små LED-lampor som är utspridda över hela ytan. Globen sitter i en träställning av ek med läderremmar och kommer med transparent strömkabel. Raimond Tensegrity sprider ett varmt, behagligt ljus i rummet och blir även en iögonfallande inredningsdetalj. I samma serie och formspråk finns även Raimond som taklampa från Moooi.
Ring eller maila oss.
Vi svarar inom 48h (vardagar).
Fraktfritt över 1500:-
Vi är en auktoriserad butik
som säljer äkta varor.