15% på nästan allt!
Paletti Royal dagbädd från Fatboy ger dig den perfekta kombinationen av komfort och funktionalitet för att skapa din egen utomhusoas. Inspirerad av lastpallar erbjuder denna modulära lounge en flexibel design som kan anpassas efter dina behov. Oavsett om du vill ha en mysig solbädd för en person eller skapa en större sittgrupp med bord, fåtöljer och hörnsoffa, kan du enkelt bygga ihop din Paletti Royal dagbädd och andra moduler för att passa just din trädgård eller terrass. Royal-versionen erbjuder ett tjockare och mer exklusivt tyg vilket ger en lyxig känsla till din lounge
Atmosfera matbord från Gubi är perfekt för både inom- och utomhusbruk och har en exklusiv design i teak med eleganta detaljer. . Det har en bordsskiva med linjära ribbor med en stilren ram runt om. Det är tillverkat av massiv, SVLK-certifierad teak i premiumkvalitet och har ovanliga, intressanta ben för att addera en extra dimension till designen. Den höga kvaliteten garanterar att produkten kan användas år efter år. Med tiden får produkten en vacker patina.
Superellips B617 från Fritz Hansen är ett generöst matbord, med plats för upp till 12 stycken stolar. Bordets mäter 300 x 130 cm och har en design som främjar öppenhet och gemenskap. Tillverkat av Fenix nanolaminat, erbjuder bordet en matt och lättrengjord yta med utmärkt värme- och reptålighet. Designen är inspirerad av Piet Heins geniala lösning på trafikproblemet vid Sergels torg i Stockholm, där den superelliptiska rondellen föddes. Välj bland flera olika utföranden. Finner du inte ditt önskade utförande, vänligen kontakta oss på kundsupport@glashusetmalmo.se så hjälper vi dig.
Det förlängningsbara bordet Superellips B620 från Fritz Hansen är ett mångsidigt matbord. Med den gömda förlängningsskivan kan bordet förvandlas från ett nätt bord för sex personer, till ett bord som rymmer 10 platser. Superellips B620 mäter 170-270 x 100 cm och dess design främjar öppenhet och gemenskap. Tillverkat av Fenix nanolaminat, erbjuder bordet en matt och lättrengjord yta med utmärkt värme- och reptålighet. Designenidén kom ur Piet Heins geniala lösning på trafikproblemet vid Sergels torg i Stockholm, där den superelliptiska rondellen föddes. Välj bland flera olika utföranden. Finner du inte ditt önskade utförande, vänligen kontakta oss på kundsupport@glashusetmalmo.se så hjälper vi dig.
PH 2/1 Bord är formgiven av Poul Henningsen för Louis Poulsen. Armaturen har formgivits utifrån principen om ett reflekterande treskärmssystem som riktar merparten av ljuset nedåt. Skärmarna är utförda i munblåst, opaliserande glas i tre lager som är blankt på utsidan och sandblästrat matt på insidan, vilket ger ett mjukt och diffust ljus.
Ring eller maila oss.
Vi svarar inom 48h (vardagar).
Fraktfritt över 1500:-
Vi är en auktoriserad butik
som säljer äkta varor.